Zmiana czy tkwienie w tym samym

Każda zmiana wzbudza lęk i jest niewiadomą, ale nigdy to nie powinno być powodem, dla którego nadal tkwimy w danym schemacie. Czując się źle w danej chwili i widząc wady, mamy tę świadomość, co u nas źle działa i co trzeba naprawić. Musisz być świadomy, że siedząc nadal po uszy w tym bagienku nic się nie zmieni i lepiej nie będzie. Sam możesz bez problemu wyobrazić sobie swoje życie za 5 lat bez żadnej modyfikacji i z nią.

Watro zmienić to, co nam przeszkadza najbardziej, to co zaniża naszą samoocenę. Nikt nie powiedział, że łatwo będzie, ale watro. Zamiast się bać i chować w koncie pora zrobić jeden krok. Nasze samopoczucie w miarę upływu czasu, bez tej zmiany będzie się pogarszało, a do tej lepszej wersji, zaczną się tworzyć lata świetlne.

Jeśli chcesz dokonać zmiany tego, co uwiera, a się boisz, możesz zrobić coś takiego:

– odpowiedz sobie szczerze, czy w tym stanie rzeczy długo wytrzymasz

– jeśli tak bardzo się boisz, to zamiast skupiać się, na tym co się nie uda, lepiej pomyśl jak się Twoje życie może zmienić

– wypisz sobie gdzieś dlaczego tego chcesz i jak będą chwile zwątpienia to to czytaj

– wyobraź sobie jak to będzie jak coś osiągniesz, jak wtedy się poczujesz, o ile lżej, jak jesteś z siebie dumny/dumna, jak gratulują Ci bliscy. Wyobrażaj sobie, że to się już dzieje

Nigdy nie będziesz miał lepiej jeśli Twój strach wygra, a Ty się poddasz. Rób codziennie małe kroki i bądź swoim powodem do dumy. Jesteś w stanie wygrać z sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *