Nigdy nic nie jest dane na zawsze

Nauczyliśmy się, że jesteśmy wieczni i nic się nam stać nie może. Nasze zdrowie jest niezniszczalne, a problemy w jego kontekście są abstrakcją totalną. Pewne rzeczy, które mamy będziemy mieli wiecznie, ale czy na pewno?.

Często ludzie myślą, że przecież mam mnóstwo czasu, żeby coś zmienić, osiągnąć. Jak coś złego się ma stać, to nie mnie. Tak naprawdę to nie wiadomo ile czasu mamy. Tego, czy nie przyjdzie taki moment, w którym nawet nabranie oddechu będzie powodować niewyobrażalny ból. Każdy, kto jest młody albo nie miał jakiejś swojej tragedii, myśli o sobie jak o przysłowiowym „Bogu”. Prawda jest taka, że każdy kto chodzi po ziemi nim nie jest.

 Nic nie jest nam dane na zawsze ani nasze życie, ani nasi bliscy obok nas. Trzeba się cieszyć z tego, co się ma, ze zdrowia, które jest ulotne, z obecności bliskich, ze swoich marzeń. Zawsze warto sobie wyznaczać cele, ale równie istotne jest to, aby cieszyć się drogą, która do nich prowadzi. Trzeba się cieszyć z małych rzeczny, takich, które mamy na co dzień i je szanować.

Nidy nie mamy niczego na zawsze i to jest niezaprzeczalny fakt, ale dzięki niemu możemy bardziej coś docenić. Pewne sytuacje w naszym życiu są niepowtarzalne, a inne będą trudne, albo tragiczne, ale to w nich tkwi ich wartość. Ma to pozytywny i negatywny wydźwięk, ale takie jest życie. Należy mieć świadomość, że to co nas otacza, jest ulotne, a my nie jesteśmy niczym Tytani. Wszystko przemija i my też, a póki jesteśmy i żyjemy należy się cieszyć drobnostkami i szanować je.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *