Nauka w domu, czy to takie trudne?

Mówiąc komuś, że uczysz się w domu sam ludzie reagują różnie i ich zdanie jest różne. Mogą się popatrzyć jak na kogoś z innej planety, albo powiedzieć, że im by się nie chciało, lub zapytają się kiedy masz dany egzamin.

Idąc na kurs, czy na jakieś zajęcia masz kogoś, kto czuwa nad twoim zdobywaniem wiedzy i przerabia z Tobą dany materiał. Masz się czegoś nauczyć i masz z tego sprawdzian. Masz też gotowe materiały i konsekwentnie je przerabiasz. Osoba, która nad Tobą stoi, sama z siebie jest dobrą motywacją dla ciebie. Sytuacja wygląda inaczej kiedy uczysz się sam, czy sama w domu. To wymaga po pierwsze dyscypliny i naprawdę musisz mieć dobrą motywację. Ten motor napędowy jest bardzo ważny,  bo dzięki niemu nadal dana rzecz jest interesująca. Samemu  musisz sobie ustalić jakie rzeczy z danej dziedziny chcesz rozwijać i sam szukasz materiałów, jak i odpowiedzi w razie jakiegoś problemu.


Co mi pomaga w nauce angielskiego w domu:

Jestem osobą, która uwielbia uczyć się sama dla siebie i dla mnie to nie jest nic dziwnego, a język angielki jest bramą do świata, która może otworzyć horyzonty.  Moje sposoby na naukę jego w domu:

  1. Oglądanie filmików na YouTube związanych z tematami, które lubię
  2. Czytanie książek w tym języku i co, a najważniejsze w ten sposób łatwo rozszerzyć sobie słownictwo i intuicyjnie nauczyć się gramatyki
  3. Oglądanie telewizji w danym języku, lub filmów, czy nawet bajek
  4. Śpiewanie piosenek, lub ich słuchanie
  5. Pisanie z inną osobą w tym języku i choć na początku może i będziesz robić błędy

Nawet będąc na macierzyńskim uczyłam się sama dla siebie i mam tak nadal, bo bez tego bym zwariowała. Każdy z nas musi mieć jakieś swoje hobby. Najważniejsza jest w tym aby rozwijać się codziennie i sukcesywnie wgryzać się w temat 🙂 z czasem te nasze małe kroczki staną się coraz większe, a głowa nie będzie nas bolała po pół godzinnym przyswajaniu wiedzy 🙂

3 thoughts on “Nauka w domu, czy to takie trudne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *