Bycie sobą jest ok

Bycie sobą obecnie nie jest do końca pożądane i fajne. Ludzie mają swoje maski, kobiety kochają się chować za mocnym makijażem. Szczera  rozmowa o planach życiowych, marzeniach i celach, o tym, co nas naprawdę irytuje, też jest czymś rzadkim. Nie zachęcam do tego, aby mówić wszystko o swoim życiu, ale czasem otworzenie się pomaga.

Ludzie nauczyli się, że dystans się opłaca najbardziej, w pracy masz „wyścig szczurów”, a mówienie o rzeczach najprostszych jest czymś, czego się nie robi.

Czy bycie sobą jest ważne?

Poznając nowych ludzi i sprzedając im „fałszywkę” zamiast siebie, możemy być pewni, że to i tak się nie uda. Można być pozerem, kimś, kto udaje kogoś innego, ale albo się to sypnie, albo po prostu okaże się przy jakiejś sytuacji, że to nie my. Nasi przyjaciele są ludźmi, którzy znają nas takich, jakimi jesteśmy, z wadami, zaletami i tym, co w nas cenią. Na początku i tak musimy poznać kogoś i zobaczyć jaki jest i to jest normalne, ale i tak od początku warto być sobą. Życie jest zbyt krótkie żeby być kimś innym 🙂

Co zyskamy będą sobą?

Dla mnie jest to bardzo ważne, aby nie udawać kogoś innego. Jesteśmy na ziemi po to, aby być sobą i jesteśmy niepowtarzalni. Nie ma sensu być kopią kogoś, choć jeśli kogoś cenimy za coś, można u siebie tę cechę wyrobić i to jest ok.

Poznając nowych ludzi i rozmawiając z nimi, po dłuższej chwili wyczują, czy się kogoś udaje, czy się jest po prostu sobą. Moim zdaniem nasza autentyczność pomoże nam w tym, aby poznawać więcej ludzi i mieć szansę na fajniejsze głębsze relacje, niż na powierzchowne znajomości.

Osobiście uwielbiam ludzi autentycznych, takich przy których człowiek czuję się swobodnie i wie, że może powiedzieć „to mnie irytuje” od progu. Takich przy których nie ma udawanej grzeczności, a za plecami Cię obgadają.

Małe podsumowanie.

Bycie sobą jest ważne i cenne. Każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju i może coś wieść do życia innych. Będąc taką osobą mamy większe szansę na poznanie lepiej ludzi i w wyniku tego na prawdziwe przyjaźnie. Jako ludzie autentyczni przeżyjemy nasze życie po naszemu, bez myślenia nad tym, kim ja jestem i jaki jestem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *