Za co kocham bycie mamą

Bycie mamą, albo rodzicem można określić mianem przygody. Nagle uczymy się trochę innego świata i poznajemy siebie od nowa. Widok naszego dziecka po raz pierwszy niesie za sobą dużo radości, potem musimy się wzajemnie poznawać. Pomimo zagubienia wiem, że każdy się odnajdzie w tej roli i da radę.

Za co kocham bycie mamą:

  1. Od kiedy zostałam mamą, rozumiem jak nigdy stwierdzenie „miłość bezgraniczna”. Jak dla mnie to właśnie odczucie jest zawsze na pierwszym miejscu i ta moja mała istota zawsze będzie najważniejsza. Kocha się pomimo wszystko i chociaż człowiek czasem ma dość to, jak dostaniesz buziaka, to ta cała złość mija.
  2. Jako rodzic mam czasem tak, że patrząc na swoje dziecko mam momenty, w którym zakręci mi się łza, bo wiem, że zrobię wszystko co się da, aby była bezpieczna.
  3. Mam więcej samozaparcia i energii do działania, a wolny czas wykorzystuje na swój rozwój. Bycie mamą sprawiło, że chcę być jeszcze lepsza i moim motorem napędowym jest moja córka.
  4. Jako mama mogę się wygłupiać jak chcę i nikt na mnie krzywo nie patrzy.
  5. Wiem, że nawet jeśli miałam ciężki dzień, to mam w domu kogoś, kto na mnie czeka i kiedy tylko wejdę do domu, to przybiegnie krzycząc „mama” i zarzuci mi ręce na szyję.
  6. Uwielbiam ten moment, kiedy mała zasypia wtulona we mnie i od, tak spokojnie śpi.

Bycie mamą, czy ogólnie rodzicem nie jest proste, ale nauczy nas nowych rzeczy, jak i my nauczymy nasze dziecko. Każdy będzie mógł stworzyć swoje powody i odkryje nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *