Odpowiedni wiek na bycie mama i złote rady

Nigdy nie zrozumiem pewnego podejścia kobiety względem innej kobiety, bo najczęściej od niej możemy usłyszeć te słowa. Stwierdzenie „miej teraz dziecko, bo potem będziesz za stara” bywa przesadzone. Rozumiem i popieram, że jest za wcześnie i za późno i to jest moim subiektywnym odczuciem w tej kwestii. Słysząc te słowa mając 24 lata, czy 20 parę moim zadaniem jest nie na miejscu mówić o tym, że będziesz za stara. Każda kobieta ma prawo winnym wieku, czy momencie jej życia chcieć posiadać dziecko, albo i go niemieć. Stwierdzenie odnośnie tego, kiedy musi posiadać potomka może zaboleć, sprawić, że może poczuć się niedojrzała, czy w jakiś sposób odmienna, bo nie chce teraz tego dziecka mieć.

Zauważyłam także jedną prawidłowość. W momencie, kiedy dana osoba nie stara się o dziecko nie powie Ci tego zdania, ponieważ to nie mieści się w jej priorytetach. Może także mieć takie same odczucia, które Ty masz, że jest za wcześnie, czy też inne powody mogą znaleźć swoje miejsce jako argument. Natomiast, kiedy dana kobieta stara się o dziecko, czy w tej ciąży jest masz większe prawdopodobieństwo, że usłyszysz od niej te słowa.  Dla mnie to słowa nie mają przyjemnego wydźwięku i nie widzę w nich zrozumienia drugiej osoby.

Drogie kobietki. kiedy mówicie do swojej koleżanki zdanie „zrób sobie teraz dziecko, bo potem będziesz za stara” nie działacie zachęcająco. Cieszę się, że wy w danym momencie dorosłyście do macierzyństwa, ale pomyślcie, co może poczuć wasza koleżanka, bo te słowa potrafią ranić. Trzeba zapamiętać,że każda z nas jest inna, ma inny organizm i inny pryzmat postrzeganego świata. W właściwym dla niej momencie będzie posiadała swój mały cud, lub też nie, ale nie należy jej ponaglać tego typu słowami. Więcej zrozumienia i empatii po prostu.

4 thoughts on “Odpowiedni wiek na bycie mama i złote rady

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *